SK Uhelné sklady Praha

Portál hlavního města Prahy Pražský fotbalovy svaz FAČR

Pařík v závěru opět zajistil Dukle JM remízu

25. září 2016 08:23 » Na zápasech Dukly JM musí diváci setrvat až do závěrečného hvizdu rozhodčích. Zatímco před týdnem svěřenci trenéra Světlíka v H.Měcholupech o dva body přišli, dnes v 90. minutě zachránili remízu proti Uhelným skladům. Navíc se opakovala situace z 5. kola, kdy s Újezdem vyrovnával Pařík v šesté minutě nastavení. Tentýž hráč stihl srovnat výsledek utkání i proti Uhelným skladům.

Po opatrném úvodu se hostujícím hráčům povedla v 10. minutě brejková akce. Po vysunutí Zilvara Hrazdírou na levé straně a jeho přesném centru zakončoval do odkryté branky tvůrce průnikové přihrávky 0:1. Domácí se rychle oklepali a výsledkem bylo vyrovnání z 18. minuty. Rohový kop Farkaše propadl v pokutovém území před Tomana, který ho s přehledem uklidil do branky hostů 1:1.

O dvě minuty později pláchl obraně domácích opět Zilvar a jeho centr našel Šafránka, jehož hlavička o kousek minula levou tyč domácí branky. Potom se dvakrát předvedl hostující brankář Kučera, když zneškodnil pokusy Kotlíka ze 24. minuty a Tomana ze 30. minuty zápasu. Domácí se kombinační hrou dostali do dalších zakončení, ale pokusy Paříka a Tomana mířily nad branku Uhelných skladů.

Poslední příležitost prvního poločasu měli hosté, když Šafránkovo rozehrání trestného kopu bylo sraženo
k nabíhajícímu Stolfovi, který našel připraveného brankáře Štěpánka.. .

Druhý poločas zahájili povedenou akcí hosté, ale pokus Stolfy reflexivně zlikvidoval  Štěpánek. V 53. minutě vyzkoušel pozornost Kučery Pařík, ale ten jeho střelu vyrazil na rohový kop. O tři minuty později dnes dobře hrající Hrazdíra vysunul do úniku Zilvara, kterého zastavil faulem mimo pokutové území brankář Štěpánek. Sudí Bočok ocenil faul jen žlutou kartou. K rozehrávce trestného kopu se postavil Stolfa a skákavou střelou poslal hosty opět do vedení 1:2.

Za 12 minut bylo na straně hostů ještě veseleji, protože rohový kop Belána našel hlavu volného Mareše, který náskok Uhlířů navýšil 1:3. V tento moment byli domácí trochu opařeni, ale hosté toho z dalších brejkových možností nedokázali využít a přišel trest.

V 75. minutě byl posouzen střet Bičaníka s hostující obranou jako nedovolený a pískala se penalta. Navíc byl Belán odměněn žlutou kartou. Penaltový exekutor Toman nedal Kučerovi žádnou šanci 2:3. Hráči Dukly vrhli všechny síly za vyrovnáním a odměna přišla na začátku 90. minuty, když střela „vyrovnávajícího specialisty” Paříka skončila u pravé tyče  branky hostů 3:3. Velmi kvalitní přeborový zápas tak dospěl
k remíze a o dva body přišli svěřenci trenéra Hlavici.

FK Dukla Jižní Město  -  SK Uhelné sklady Praha  3:3 (1:1)
Branky: 18. a 76. z penalty Toman, 90. Pařík - 10. Hrazdíra, 57. Stolfa, 69. Mareš. ŽK: 42. Solař,
56. Štěpánek - 75. Belán, 80. Steinocher. Rozhodčí: Bočok - Švorc, Rodová. Diváků: 70.
Dukla JM: Štěpánek - Inneman, Vidlička (27. Slabý), Markuzi, M. Lafek (55. Rabenseifer) - Solař
(81. Novotný), Farkaš, Pařík - Janoušek, Toman - Kotlík (46. Bičaník). Trenér: J.Světlík.
Uhelné sklady: Kučera - Koubek, Švorčík, Mareš, Stolfa - Belán (81. Pártl), Hrazdíra, Majerčin
(66. Studnička), Steinocher - Zilvar, Šafránek. Trenér: R.Hlavica.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Dneska náš nejhorší výkon. Mužstvo kromě morálu nelze za nic pochválit, protože k morálu se musí přidat i kvalita a ta na naší straně absolutně nebyla. Podle mého názoru náš nejslabší výkon v dosavadním průběhu soutěže.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Dnes jsme tady ztratili dva body. Za stavu 3:1 vyřešit lépe brejkové situace tak bylo po zápase. Místo toho přísná penalta a kontaktní gól soupeře. I přesto máme takto rozehrané utkání dohrát do vítězství. Na druhou stranu je soupeř velmi kvalitní a bod tady má svoji cenu, ale pořád je to jen jeden bod. Hráči si hrábli a nemám jim co vyčítat. 0148

Nejlepší hráč Dukly JM: Patrik Toman.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Štěpán Hrazdíra.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Inneman (Dukla JM).